Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

TUR KODU:

AYDIN-NAZİLLİ-ÇIKIŞLI-DOĞU KARADENİZ

 • 5
 • 7
 • Otobüs

13.000,00 TL başlayan fiyatlarla

- -

 • 28.06.2024
 • 05.07.2024
 • 12.07.2024
 • 19.07.2024
 • 26.07.2024
 • 02.08.2024
 • 09.08.2024
 • 16.08.2024
 • 23.08.2024
 • 30.08.2024
 • 06.09.2024
 • 13.09.2024
 • 20.09.2024
 • 27.09.2024
 • 04.10.2024
 • 11.10.2024
Oda 1

AYDIN-NAZİLLİ-ÇIKIŞLI-DOĞU KARADENİZ

Doğası bozulmadan herkes Karadenizi görmeli

Tur Hareket Tarihleri:
28 Haziran • 05, 12, 19, 26 Temmuz • 02, 09, 16, 23, 30 Ağustos • 06, 13, 20, 27 Eylül • 04, 11 Ekim
Gezilecek Yerler
Samsun , Ordu boztepe , Giresun , Rize , Trabzon , Artvin , Hopa , Ayder Yaylası , Sümela Manastırı , Uzungöl,Gürcistan Batum,Amasya

Tur Programı

  1. Gün
  DENİZLİ -SAMSUN

  Misafirlerimizi Aydın merkezden otogardan sonra Nazilli'de misafirlerimizi alarak  Denizli'ye ulaşıyor ve   saat 18:00  hareket ediyoruz ;Yolda verdiğimiz molalar ile sabah 07:00 de Samsunda oluyor turumuza başlıyoruz.

  2. Gün
  SAMSUN-ETNOĞRAFYA MÜZESİ - İLK ADIM PANAROMASI - KURTULUŞ YOLU - BANDIRMA VAPURU- AMAZON KÖYÜ - ORDU

  Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Samsundayız. İlk olarak sabah kahvaltımız için restoranımızdayız. Kahvaltı sonrası  Etnoğrafya Müzesine (Gazi Müzesi) atamızın Samsun’a çıktığında kaldığı eve gidiyoruz. Sonrasında kısa bir yürüyüşün akabinde İlk Adım Panaroması, Kurtuluş Yolu ve kısa bir sahil yürüyüşümüzün sonrasında araçlarımıza geçerek, küçük Asya’nın kadın savaşçılarının köyüne Amazon Köyüne geçiyor Amazonlar hakkında bilgi ediniyoruz. Amazon Köyü ziyaretimiz sonrasında Samsun’a veda ederek Terme’ye hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi Terme Ulusoy Dinlenme Tesislerinde meşhur Terme Pidesi olarak aldıktan sonra Ordu’ya hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun sonrasında Ordu’da Fındık Diyarında vereceğimiz serbest zamanda fındık alışverişimizi yapıyoruz. Fındık alışverişimiz sonrasında Ordu’daki Otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  Öğle yemeği ve Molalar   : Terme Ulusoy Dinlenme Tesisleri/Metro Çarşamba Dinlenme Tesisleri (EXTRA)

  3. Gün
  TRABZON -SÜMELA MANASTIRI- SÜRMENE -UZUNGÖL - AYDER YAYLASI

  Sabah otelde aldığımız açık büfe kahvaltımızın sonrasında ilk olaraki durağımız olan eşsiz manzarası ile Sümela manastırına gidiyor sonrasında Sürmene’ye geçerek dünyaca ünlü Sürmene bıçaklarını tanıyor, yöreye özgü Sürmene bıçağı, Kemençe, Trabzon Kurabiyesi ve küçük ahşap işi hediyelikler alabilir. Bıçak alışverişimizin sonrasında Sık ormanları ve doğal güzelliği ile kartpostallarda görmeye alışık olduğumuz, cennet mekan bir doğa harikası UZUNGÖL’e geçiyoruz. İlk olarak restoranımıza geçerek öğle yemeği molası veriyoruz. Sonrasında  Uzungöl de vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Haldizen Deresinin önünün kapanmasıyla oluşan Uzungölü dolaşarak müthiş fotoğraf kareleri yakalarken dileyen misafirlerimiz göle karşı semaverde çayını yudumlayabilir. Serbest zaman ve fotoğraf molamızın sonrasında karadenizin olmazsa olmazı gelintülü şelalesi kenarına  Ayder yaylasına  otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  Not: Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz tulum eşliğinde Karadeniz eğlencesi ile günün yorgunluğunu giderirler. 

  öğle yemeği ve Molalar : İnan kardeşler Restoran veya Uzungöl de serbest zaman şeklinde extradır.

  4. Gün
  AYDER YAYLASI - GELİNTÜLÜ ŞELALESİ - KÜÇÜK ŞELALE - KAVRON YAYLASI - ZİLKALE

  Sabah otelde aldığımız açık büfe kahvaltımızın sonrasında Ayder Yaylasına çıkıyoruz. Şifalı termal kaplıcanın da bulunduğu Ayder Yaylasında Gelintülü Şelalesi ve Küçük Şelale, cevre gezileri, serbest zamanımızı Ayder yaylasında doyasıya değerlendiriyoruz.

  . Dileyen misafirlerimiz ile Ayder’den Kaçkar Dağlarının zirvesine Kavron Yaylasına safariye çıkabiliriz(Extradır). Kavron Yaylasından dönüşte horon düzünde vereceğimiz serbest zamanda son fotoğraflarımızı çekip bizi bekleyen aracımıza binerek yol üzeri Mucidin Yerine uğruyor; Su değirmeni, Hayvanat bahçesi ve Balık Havuzlarını fotoğraflıyor, Gönül salıncağında sallanıyoruz. Öğle yemeğimizde yine burada alabalık, muhlama, karalahana çorbası, mısır ekmeği, laz böreği, sütlaç gibi yöresel yemeklerin tadına bakılabiliriz. Öğle yemeğinden sonra 17 yy taş kemer köprülerin güzel ve orijinal örneklerinden biri olan Şenyuva (Çinçiva) Köprü ve Kommenos dönemi karakol kale olarak inşa edilmiş olan 3 kaleden bir olan tarihi Zilkale’nin(Extradır.) görülmesi. Ardından midibüslerle Çamlıhemşin’e geçerek aracımıza biniyoruz ve Rize’ye otelimize geçiyoruz. Konaklama akşam yemeği otelimizde .

  Öğle yemeği ve Molalar : Mucidin Yeri-Osmanlı Dinlenme Tesisleri (menü fiyatları geçerli olup ExtradIr. 

  5. Gün
  BATUM- GONİAO-APSAROS KALESİ - NEPTÜN HEYKELİ - OSMANLI CAMİİSİ - TARİHİ KATEDRAL - AVRUPA MEYDANI - BATUM BOULVARD - BORÇKA-KARAGÖL

  Sabah otelde aldığımız  kahvaltımızın sonrasında Batum’a gitmek üzere Sarp sınır kapısına geliyoruz. Giriş işlemlerimizin sonrasında Batum’a geçiyor ilk olarak yol üzeri Çoruh Nehri ve Deltası, Goniao-Apsaros Kalesini ziyaret ediyoruz. Akabinde Batum merkeze gelerek öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Öğleden sonra Batum sahilinde yürüyüşe çıkıyoruz. Neptun Heykeli, Osmanlı Camisi, Tarihi Katedrali, Avrupa Meydanı ve Batum Boulvard ziyaretlerimizi gerçekleştirerek öğle yemeğimiz için restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra tekrardan sınıra gelerek Türkiye’ye geçiyoruz. Hiç vakit kaybetmeden Karagöl’e gitmek üzere Borçkanın yolunu tutuyoruz. Borçka’ya ulaşmamızın ardında bizi bekleyen minibüslere binerek Karagöl’e (extradır.) tırmanıyoruz. Karagöl’e ulaşmamızın ardından karpostalları süsleyen doğa harikası göl ve yeşilin her tonunu bulabileceğimiz rengarenk çevresiyle göl kıyısında yürüyüş yapıp bol bol fotoğraf çekiliyoruz. Serbest zamanımızın sonrasında araçlarımıza binerek tekrardan Borçka’ya oradan da  Rize’ye otelimize geçiyoruz. Konaklama akşam yemeği otelimizde .

  Öğle yemeği ve Molalar : Batum Mevlana Restoran veya Sofram Restoran menü fiyatları geçerlidir.

  6. Gün
  RİZE- RİZE BEZİ - ÇAY FABRİKASI - AYASOFYA CAMİİ - AKÇABAT -ORDU-BOZTEPE

  Sabah oteldeki kahvaltımızın sonrasında Rize’ye geçiyor ve meşhur Rize Bezi alışverişimiz için Tekpa Rize bezi Satış Mağazasına gidiyoruz. Ardından, Trabzon’un Yomra İlçesinde bulunan Çay fabrikamıza uğruyor çayın evrelerini mühendisimiz eşliğinde öğreniyor ve fabrikayı dolaşarak çay hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Çay ikramları ve çay alışverişimizin sonrasında Trabzon'un o dönemlerde ulaştığı zenginlik ve kültür seviyesini göstermesi açısından önemli bir yapı sadece Trabzon’a özgü Telkari ve Kazaziye Gümüş alışverişimizi yapıyoruz. Sonrasında 13.yy Trabzon İmparatorluğunu kilisesi, günümüzde cami olarak kullanılan AYASOFYA Cami ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Cami ziyaretimiz sonrasında Trabzon'dan hareket ediyor ve Akçabat’a gelerek meşhur Akçabat köftesi ziyafetimizde kaygana, fındık tatlısı, yöreye has salata, yayık ayran, semaverde çayın tadına bakıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Akçabat’tan ayrılıyor, Ordu’ya gelerek  Teleferikle Boztepe’ye çıkarak Karadenizi, Ordu’yu ve fındık bahçelerinin kuş bakışı görüp fotoğraflıyoruz.Boztepede vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molasının sonrasında Ordu'da bulunan Otelimize geçiyoruz

  Öğle yemeği ve Molalar : Akçabat Saray Köfte veya Nihat Usta Akçabat

  7. Gün
  AMASYA- MUMYALAR MÜZESİ -YEŞİLIRMAK- ŞEHZADELER PARKI VE MÜZESİ - KRAL KAYA MEZARLARI

  Sabah otelde aldığımız açık büfe kahvaltımızın akabinde Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz.Molalarla birlikte yaklaşık 4 saatlik yolculuğun akabinde Amasya’ya gelerek yöreye has yemekleri tatmak üzere restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğimizin sonrasında turumuza ilk Müslüman mumyalarının segilendiği Mumyalar Müzesiyle başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmağın kıyısında camii, imaret, medrese şeklinde uzanan 2.Bayezid Külliyesini geziyoruz. Akabinde Minyatür Amasya Panoramasını, Şehzadeler Parkı ve Müzesini geziyor yalı boyu Amasya evleri boyunca yürürken son dönem Osmanlı sokaklarında büyüleniyoruz. Kral Kaya mezarlıklarını uzaktan fotoğrafladıktan sonra son olarak Şerafettin Sabuncuoğlu Tıp Tarihi Müzesini Anadolunun ilk  gezip alışveriş molası verdikten sonra Denizli  ve Aydın-Nazilli'ye dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Keyifle geçen geri dönüş yolculuğumuzun sonrasında siz değerli misafirlerimizi aldığımız kalkış noktasına bırakıyor bir başka ARUZ TURİZM organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur Fiyatları

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  28.06.2024Sorunuz13.000,00 TL16.500,00 TL13.000,00 TL0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 11.000,00 TL
  0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 11.000,00 TL
  Taksitler »

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • Araç İçi İkramlar
 • 5 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklaması ( sabah kahvaltısı – akşam yemeği )
 • Birinci Gün Sabah Kahvaltısı
 • Seyahat Sigortası
 • Profesyonel Kokartlı Rehber

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ekstra Harcamalar
 • Yaylalara çıkış ücreti, Batum (Araç Kiralama) 
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Öğle yemekleri
 • Dönüş Akşam Yemeği

Önemli Bilgiler

 • KİMLİK BELGELERİ YENİ KİMLİK BELGESİ OLMASI AKSİ DURUMDA PASAPORT OLMASI 
 •  18 YAŞ ALTI KİMLİK BELGESİNDE FOTOĞRAF OLAMSI VE ANNE ve BABASI YANINDA OLMAYAN ÇOCUKLARIN NOTERDEN MUVAFAKATNAME İLE SINIRI GEÇTİĞİNİ HATIRLATALIM.
 • SINIRDAN GEÇİŞLERDE KİŞİNİN GEÇEMEMESİ DURUMUNDA FİRMAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR.
 •  Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 • Rehber; hava , yol ve konaklama şartlarına uygun olarak , turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Turlarımız talepler doğrultusunda  16-30 veya 46-54 kişilik araçlarla gerçekleştirilir.  Yolcu satın alırken , bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Misafir turun ücretini tamamını ödenmesi durumunda yapılacak fiyat değişikliğinden etkilenmez.Fark taleb edilmez.
 • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığında , turu 1 (bir ) gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ARUZ TURİZM` de saklıdır. Turun iptali durumunda ARUZ TURİZM iptali bizzat bildirmek zorundadır. Ödenen tur ücretinin tamamını ARUZ TURİZM ödemek ile yükümlüdür.
 • 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunumuz`un 78. maddesi ile sürücülerin ve yolcuların koruyucu tertibat kullanımları zorunlu hale getirilmiştir. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu`nun 78/1-a maddesince taşıtlarda emniyet kemeri kullanmayanlar para cezası ile cezalandırılır. Misafirlerimiz otobüs yolculuklarında emniyet kemerlerini takmalıdırlar.

Yorumlar