Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

TUR KODU:

AYDIN-NAZİLLİ ÇIKIŞLI GAP TURU

 • Bölge Otelleri
 • 4 Gece
 • Otobüs

14.000,00 TL başlayan fiyatlarla

- -

 • 20.09.2024
 • 27.09.2024
 • 04.10.2024
 • 11.10.2024
 • 18.10.2024
 • 25.10.2024
 • 01.11.2024
 • 08.11.2024
Oda 1

AYDIN-NAZİLLİ ÇIKIŞLI GAP TURU

Tur Hareket Tarihleri:
20, 27 Eylül • 04, 11, 18, 25 Ekim • 01, 08 Kasım
Gezilecek Yerler
Adıyaman , Diyarbakır , Midyat , Mardin , Şanlıurfa , Gaziantep , Adana , Tarsus

Tur Programı

  1. Gün
  Denizli – Tarsus

  Misafirlerimizi Aydın otogar ve Nazilli otogardan aldıktan sonra Denizli merkezde otobüsümüzle  saat 18:00  hareket ediyor; Yolda verdiğimiz molalar ile sabah  Gap turumuza başlıyoruz.

  2. Gün
  Tarsus - Nusret Mayın Gemisi - Danyan Makamı - Tarsus Evleri - St.Paul Kuyusu - Klopatra Kapısı - Tarsus Şelalesi – Adana - Sabancı Merkez Camii - Taş Köprü - Seyhan - Gaziantep

  Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Tarsus’dayız. İlk olarak sabah kahvaltımız için restoranımızdayız. Kahvaltı sonrası Tarsus da Nusret Mayın Gemisi, Danyan Makamı, Tarsus Evleri, St.Paul Kuyusu, Klopatra Kapısı, Tarsus Şelalesi gezilerimiz tamamlayıp cezerye alış verişi yapıp turumuzu tamamlayıp Adanaya hareket ediyoruz. İlk olarak Adana’nın harika kebaplarını yemek için restoranımıza gidiyoruz. Öğlen yemeğimizi aldıktan sonra Akdenizin güzel şehri Adana’nın  Seyhan Nehri üzerine yaptırılan Sabancı Merkez Camii ve 12 gözlü taş köprü gezilerimizin sonunda Adana’dan ayrılıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde .

  Konaklama : Gaziantep

  3. Gün
  Zeugma Mozaik Müzesi - Bakırcılar Çarşısı - Yemeniciler Arastası - Almacı Pazarı - Tahmis Kahvehanesini - Baklava Alış Verişi – Adıyaman - Kahta - Nemrut Dağı - Karakuş Tümülüsü - Cendere Köprüsü

  Sabah otelde aldığımız açık büfe kahvaltımızın sonrasında   Güneydoğunun Parisi olarak bilinen Gaziantep gezimize başlıyoruz. 8 Şubat 1921 tarihinde "Gazi" ünvanı verilen Gaziantep’te, ilk durak noktamız Birecik Barajı'nın suları altında kalan Zeugma Şehrinden kurtarılmış, Romalı Generallerin Villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Çingene Kızı ve diğer tüm mozaikleri gördükten sonra Gaziantep Kalesi ve Dokurcum Değirmeni’nde Şehit olan çocuklar anısına yapılan 14 Şehit Anıtı ilk gezi noktalarımız olacak. Ardından Bakırcılar Çarşısı, Yemeniciler Arastası, Almacı Pazarı ve Tahmis Kahvehanesini göreceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Menengiç Kahvesi içebilir, Fıstık, Bakır ve Yemeni alışverişi yapabilirsiniz. Gaziantep tarihi çarşı gezilerimizi tamamladıktan sonra, restoranımıza geçerek öğle yemeği molası veriyoruz.Sonrasında  Türkiye’de Baklava denince ilk akla gelen şehir olan Gaziantep’te, yörenin en meşhur baklavacılarından alış veriş yapma imkanı veriyoruz.Serbest zaman sonrası Adıyaman Kahta'ya doğru hareket ediyoruz, burada bizi bekleyen minibüsler (Ekstra) ile Nemrut Dağı turumuza başlıyoruz, Yol üzerinde Karakuş Tümülüsü ve Cendere Köprüsü gezeceğimiz başlıca eserler olacak. Nemrut Dağı’na çıktıktan sonra  Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ve tanrılara ait Tümülüs ve Diğer Kutsal alanlardır. Zirve’de ilk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinlerken Nemrut sizi büyüleyecek. Doğu Terası Barış Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek önce Batı Terası Barış Sunağını ve Arslan Horoskopunu görüyoruz bu muhteşem manzarayı geride bırakarak Kahta'ya dönüyor.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  Konaklama : Adıyaman

  4. Gün
  Diyarbakır - Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi - Diyarbakır Ulu Camii - 10 Gözlü Köprü– Hasankeyf - El Rızık Camisi - Sultan Süleyman Camisi - Zeynel Bey Türbesi – Midyat - Mardin

  Sabah otelde aldığımız açık büfe kahvaltımızın sonrasında  Diyarbakır'a hareket ediyoruz, Atatürk Baraj Gölü üzerine 2015'te yapılan Nissibi Köprüsü'nü geçerek Diyarbakır'a ulaşıyoruz.Güneydoğu’nun en eski kenti olarak bilinen Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’da ilk olarak, Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden olan ve 35 yaş şiiri ile tanınan Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneklerinden biridir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan, Anadolu’da kurulan ve Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camii’ni geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcu’nu görüyoruz. Buradan Dicle Nehrine doğru baktığımızda Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Mardin Kapı ve Yeni Kapı’yı panoramik olarak gördükten sonra  Rehberimizin anlatımları sonrasında  , Ilısu Barajı ile sular altında kalan Hasankeyf’e varıyoruz. Baraj yapımı sonrasında Yeni Hasankeyf ve Eski Hasankeyf olarak ikiye ayrılan bu eşsiz kentin her iki kısmını da gezebileceğiz. İlk olarak Eski Hasankeyf’ten taşınarak Yeni Hasankeyf’te konumlandırılan El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi ve Zeynel Bey Türbesi’ni ziyaret edeceğiz. Buradaki gezilerimizin ardından gerçekleştireceğimiz Ekstra Hasankeyf Tekne Turumuzla, Eski Hasankeyf’in derinliklerine dalıyoruz. Yaklaşık 45 dakika sürecek gezimizde eski Hasankeyf’in hatıralarını yad edeceğiz. Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra, bizlere görsel bir şölen sunan Midyat’a hareket ediyoruz, Midyat gezimize birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi’ni gezerek başlıyoruz. Sonra Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel  vakitler geçiriyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden ve Lahor Ağacının kökü ile boyanan Mavi Badem Şekeri satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman vereceğiz Serbest zaman sonrası otelimize hareket ve akşam yemeği otelimizde.

   

  Konaklama: Mardin Otelleri

  5. Gün
  Mardin – Kasımiye Medresesi - Diyarbakır Kapı - Şahtana Konağı - Ulu Camii - Şehidiye Camii – Abbaralar - Deyrul Zaferan Manastırı – Şanlıurfa – Harran - Kubbeli Evler -Ulu Camii ve Çarşıları – Balıklıgöl - Hz. İbrahim Makamı - Urfa Sıra Gecesi

  Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Süryani Ortodoks Patriklerinin yaşadığı Deyrulzafaran Manastırı’na hareket ediyoruz. Canlı bir tarih görünümünde olan manastırda 52 Süryani Patriğinin mezarı bulunmaktadır. Rehberimiz eşliğinde Mor Hananyo Kilisesi, Azizler Evi, Meryem Ana Kilisesi ve Güneş Tapınağı ziyaretlerimizi gerçekleştirip bilgiler aldıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Mardin Ovası’na hakim konumu ve muhteşem mimarisi ile sizleri büyüleyecek olan Deyrulzafaran Manastırı sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Manastır gezimizin ardından Kasımiye Medresesi’ne hareket ediyoruz. Ardından Eski Mardin’e geçiyoruz. Diyarbakır Kapı’da aracımızdan inerek Eski Mardin sokaklarında yürüyüşe başlıyoruz. Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan yürüyüşümüzde Şeyh Çabuk Camii, Mardin Protestan Kilisesi, Latifiye Camii, Sokulbar (İnekler Çarşısı), Bakırcılar Çarşısını göreceğiz. Minaresi ile meşhur Ulu Camii’ni, Abbaraları, Şahtana Konağı'nı ve Şehidiye Camii’ni görerek Mardin Şehir Turu’muzu bitireceğiz. Öğlen yemeği molası verdikten sonra Mardin'den ayrılarak Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz.

  Şanlıurfa’ya gelmeden önce yönümüzü önce, kubbeli evleri ve kendine has kültürüyle ünlü Harran’a çeviriyoruz. Burada, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale ve Tarihi Surları görüp Konik Kubbeli Evlerden birine konuk olacağız. Bu keyifli ziyaretimizde yöresel kıyafetler giyip fotoğraf çekilebilirsiniz. (Ekstra). Harran evi ziyaretimiz sonrasında, Âdem, Eyyüp, İbrahim, Şuayip, ve Elyasa Peygamberlerin yaşadığına inanılan ve Peygamberler Şehri olarak adlandırılan Şanlıurfa’ya geri dönerek, Balıklı Göl (Halil-Ül Rahman Gölü), Kral Nemrut'un Kızı Zeliha'nın göz yaşlarından oluştuğu da söylenen Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim'in doğduğu Mağara'yı gezeceğiz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İsot vb. ürünlerin alışverişini yapacağız. Şanlıurfa gezilerimizin ardından, otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Dileyen Konuklarımız ile Bölge Kültürünü Tanıyabileceğimiz ve Yöresel yemeklerini tadacağımız tüm Gap turlarımızın olmazsa olmazı Sıra Gecesi’ne katılıyoruz.

  Konaklama: Urfa Otelleri

  6. Gün
  Göbeklitepe – Birecik - Kral Kızı Mağarası - Rum Kale - Savaşan Köyü - Denizli

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında . ilk İbadethane ve yerleşim yeri özelliğini taşıyan, dünya tarihin başlangıç noktası Göbeklitepe'ye ulaşacağız. Burada 12000 yıl öncesine ait Tapınakları, turna, yılan, domuz gibi kabartmaları görüp, Şanlıurfa’dan ayrılacağız, Birecik vardığımızda ilk olarak Kelaynak kuşlarının evlerini ve bakımlarını görüyoruz, ve yolumuz bizi çoğu Birecik Barajı’nın suları altında kalan, Karagül Dizisi’nin çekimlerinin de yapıldığı Halfeti’ye çıkaracak. Burada ilk olarak Halfeti limanına ulaşarak teknemize biniyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek (Ekstra) Tekne Turumuzda Kral Kızı Mağarası’nı, Hz. İsa’nın havarilerinden Yohannes’in gelip yerleştiği Rum Kale’yi ve sonrasında Savaşan Köyü’nde Fırat’ın suları altındaki Batık Camii ve minaresini görüp, adını Halil ve Fatma adında iki gencin hikayesinden aldığı rivayet edilen Halfeti’ye döneceğiz. Vereceğimiz (Ekstra) öğle yemeği molamızın ardından aracımıza binerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Tur Fiyatları

  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  20.09.2024Müsait14.000,00 TL17.500,00 TL14.000,00 TL0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  Taksitler »
  27.09.2024Müsait14.000,00 TL17.500,00 TL14.000,00 TL0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  Taksitler »
  04.10.2024Müsait14.000,00 TL17.500,00 TL14.000,00 TL0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  Taksitler »
  11.10.2024Müsait14.000,00 TL17.500,00 TL14.000,00 TL0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  Taksitler »
  18.10.2024Müsait14.000,00 TL17.500,00 TL14.000,00 TL0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  Taksitler »
  25.10.2024Müsait14.000,00 TL17.500,00 TL14.000,00 TL0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  Taksitler »
  01.11.2024Müsait14.000,00 TL17.500,00 TL14.000,00 TL0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  Taksitler »
  08.11.2024Müsait14.000,00 TL17.500,00 TL14.000,00 TL0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  0 - 5 Yaş Ücretsiz
  6 - 12 Yaş 12.000,00 TL
  Taksitler »

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 4 gece konaklama (  4 akşam yemeği + 4 kahvaltı )   
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Milli Park giriş ücretleri           
 • İlk gün sabah kahvaltısı                                                          
 • Profesyonel kokartlı rehber                                                          
 • Türsab ve ARUZ TURİZM güvencesi
 • Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Gezi boyunca tüm öğle yemekleri
 • Dönüş akşam yemeği
 • Nemrut dağı minibüs kiralama ücreti 
 • Şanlıurfa' da Sıra Gecesi
 • Yemeklerde alınan ekstra içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Halfeti tekne turu

Önemli Bilgiler

 •  Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 • Rehber; hava , yol ve konaklama şartlarına uygun olarak , turda ve otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Turlarımız talepler doğrultusunda  16-30 veya 46-54 kişilik araçlarla gerçekleştirilir.  Yolcu satın alırken , bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • Misafir turun ücretini tamamını ödenmesi durumunda yapılacak fiyat değişikliğinden etkilenmez.Fark taleb edilmez.
 • Yeterli sayıda çoğunluk sağlanamadığında , turu 1 (bir ) gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ARUZ TURİZM` de saklıdır. Turun iptali durumunda ARUZ TURİZM iptali bizzat bildirmek zorundadır. Ödenen tur ücretinin tamamını ARUZ TURİZM ödemek ile yükümlüdür.
 • 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunumuz`un 78. maddesi ile sürücülerin ve yolcuların koruyucu tertibat kullanımları zorunlu hale getirilmiştir. 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu`nun 78/1-a maddesince taşıtlarda emniyet kemeri kullanmayanlar para cezası ile cezalandırılır. Misafirlerimiz otobüs yolculuklarında emniyet kemerlerini takmalıdırlar.

Yorumlar